Seo Danışmanlığı

Seo Agentur

Medident İstanbul Diş Blog

İstanbul Dental Treatment Blog

Istanbul Zahnbehandlung Blog

İstanbul Vip Travel

Tekstil Aksesuar

Storage Crates

Atomizer Camı

ŞEFFAF PLAKLAR/INVISALIGN - Medident İstanbul - Diş Sağlığı Merkezi

Loyalty Programları

+90 549 119 08 19 info@medidentistanbul.com

İletişim

ŞEFFAF PLAKLAR/INVISALIGN

Dişlerinizi düzeltmek için sizin ağzınıza özel olarak hazırlanmış düzeltici şeffaf plaklar kullanılır. Ortodonti tedavilerinde gelinen en son teknolojilerden biri olan bu sistem, size özel yapılmış şeffaf plaklar ile dişlerinizi düzeltmek için uygulanan telsiz tedavi yöntemidir.
Telsiz ortodonti yöntemi olan şeffaf plaklar/invisalign tedavi yönteminin en önemli tercih edilme nedeni, dişlerinizin çapraşıklığını düzeltirken dişlerinizi tedavi ettirdiğinizi kimse anlamayacaktır. 12 yaşından itibaren tüm bireylere güvenle ve rahatlıkla uygulanmaktadır.

Tedavi Sürecine Nasıl Başlanır?

Ortodonti hekimimiz tarafından ağız içinden dijital ölçü alınır. Bu ölçüler CAD-CAM sistemi denilen 3 boyutlu tarama yöntemi ile bilgisayar ortamına aktarılır. Dişleriniz, sanal ortamda tedavi sonunda alacağı durum elde edilene kadar hareket ettirilir. Bu sonuca ulaşmak için dişlerinizdeki oluşturulacak milimetrik hareketler için kaç adet şeffaf plak kullanacağınız belirlenir ve üretimi yapılır. Tedavi süreciniz boyunca ortalama 2 haftada 1 sonraki şeffaf plak kullanımına geçersiniz.  Toplam şeffaf plak sayınıza göre de tedavinizin ne kadar sürede biteceği de belirlenmiş olur.
Plaklar yumuşak, rahat ve tamamen şeffaf olup dişlerinizin üzerine oturtulur. Şeffaf plakları kullanmanız sonucunda dişleriniz yavaş yavaş analiz raporunuzda yer alan plana uygun yere yerleşir.
Size verilecek olan bilgisayar analizi sayesinde dişlerinizin hangi haftada ne aşamaya geldiğini görebilir, önceden takip edebilirsiniz

Ölçü Alındıktan Sonra Kaç Haftada Plaklar Geliyor?

Ölçünüz alındıktan sonraki 1 hafta içinde şeffaf plaklarınız hazırlanır.

Şeffaf Aperey/Invisalign Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

•    En önemli özelliği; Günlük yaşamınızı olumsuz anlamda kesinlikle etkilemiyor olmasıdır. Öncelikle, ağzınızda dışardan hemen hemen hiç görünmeyen, ailenizin dahi zor fark edebileceği şeffaf plaklar vardır  ve tedavi süresince istediğiniz gibi gülmeye devam edebilirsiniz
•    Sürekli doktor kontrolü gerektirmez, yurtdışı ya da şehir dışı hastalarımız için sıklıkla tercih edilen güvenli bir tedavi yöntemidir. Ortodonti Uzmanı hekimlerimizle iletişim halinde olarak tedavinizi evinizde devam ettirirsiniz
•    Şeffaf plaklar ile tedavi, geleneksel braketleme (diş teli) yöntemlerine göre daha konforludur
•    Ağız içinde herhangi bir tel veya metal parçası olmadığı için batma ve yara oluşumu olmaz
•    Ağrısızdır, acı ve sızı hissi yaşanmaz
•    Konuşmanıza olumsuz bir etkisi yoktur, sunumlarınızda, davetlerde ya da toplantılarda çıkartmaya gerek kalmaz.
•    Şeffaf plaklarınızı yemek yemeden önce çıkarabilir ve istediğinizi yiyebilirsiniz. İstediğiniz zaman dişlerinizi fırçalayabilir ve diş ipi kullanabilirsiniz.
•    Tedavide metal ya da estetik braketleme yapılmadığı, yumuşak plaklar kullanıldığı için diş ve diş etlerinizi rahatsız edecek bir durum yaşanmaz
•    Tedavi süresi kısadır. Braketleme sistemlerine göre doktor randevularında herhangi bir tel ayarlaması veya değişmesi olmayacağı için, belirtilen sürelerde plak değişimlerini kendiniz yaparsınız.

Çocuklarda Şeffaf Aperey Tedavisi Yapılır Mı?

Çocuklarda şeffaf plak tedavisine başlayabilmek için; bütün süt dişlerini düşürmüş ve en azından 2. büyük azı dişlerinin kısmi olarak sürmüş olması gerekir. Bu da ortalama 12 yaş civarına denk gelmektedir.

Sağlıklı bir gülümseme için Hemen Başvur

Sağlık Danışmanlarımız Sizleri Bekliyor… Hemen Formu Doldurun, İndirimlerden Faydalanın…

Seo Danışmanlığı

Seo Agentur