Seo Danışmanlığı

Seo Agentur

Medident İstanbul Diş Blog

İstanbul Dental Treatment Blog

Istanbul Zahnbehandlung Blog

İstanbul Vip Travel

Tekstil Aksesuar

Storage Crates

Atomizer Camı

PROTEZLER - Medident İstanbul - Diş Sağlığı Merkezi

Loyalty Programları

+90 549 119 08 19 info@medidentistanbul.com

İletişim

Diş protezi nedir?

Diş protezi, çıkarılıp takılabilen takma dişlerdir. Eksik dişlerin yarattığı sorunların önüne geçmek ve onların yerini doldurmak için kullanılırlar. Eksik dişlerin yarattığı boşluklar yeme-içme ve konuşma konusunda ciddi sorunlara sebep olur. Protezlerin esas amacı bu sorunları en pratik ve kolay şekilde çözmektir.

İmplantların aksine protezlerin kökü yoktur. Protezler, yapısı gereği diş etlerine sıkıca ve sağlam şekilde oturmak için uygun şekilde tasarlanır. Diş protezleri farklı tür malzemelerden üretilebilir. Porselen, akrilik ve metal diş protezleri sık görülen protez türleridir.

Hastanın eksik diş sayısına bağlı olarak tam protez veya kısmi protez uygulanabilir.

Neden bizi tercih etmelisiniz?

Yetkin doktorlarımız, son derece ilgili ve yardımsever çalışanlarımız ve en son teknoloji ekipmanlarımız ile sorunlarınızı ve rahatsızlıklarınızı en hızlı, en efektif ve ekonomik biçimde çözmeyi vaat ediyoruz.

Hastalarımıza en iyi medikal çözümleri sunmanın yanı sıra her konuda taleplerini dinliyor, daima onlar için en iyi deneyimi sunmak için çabalıyoruz.

Protezler nasıl temizlenir?

Protezlerin ömrünü uzatmak ve sağlığınızı korumak için protezlerinizi düzenli olarak temizlemeniz son derece önemlidir. Protezlerinizi çıkardığınızda onları nemli bir ortamda, örneğin suyun içinde tutmanız gerekir. Böylece protezin kuruyup, şeklini kaybetmesinin önüne geçersiniz.

Protezlerinizi diş macunu kullanmadan, çok fazla baskı uygulamayarak diş fırçası ile temizleyebilirsiniz. Protezlerinizi düzenli olarak çıkarıp temizlemeniz ve su ile temas ettirmeniz hem protezleriniz ömrünü uzatır hem de diş etlerinizin sağlığı için de önemlidir.  

Protezler, düşürüldüğünde kırılabilir veya şeklini kaybedebilir. Dolayısıyla buna dikkat edilmelidir. Ayrıca protezlere kürdanla temas edilmemesi de tavsiye edilir.

  1. Tam Protez

Üst veya alt çenenin tamamını kapsayan bir protez türüdür. Tam protezin yerleştirilmesinden önce kalan dişler çekilir ve genellikle bu işlemin hemen ardından protez yerleştirilir, böylece hastanın dişsiz kaldığı bir zaman aralığı olmaz.

Bazı durumlarda, gerek görüldüğü takdirde, protezin takılmasından önce diş etinin düzgünce şekillenmesi veya iyileşmesi için bir süre beklenebilir.

Tam protezde işlevin yanı sıra genel görünüm, estetik ve simetri de oldukça önemlidir. Bu nedenle protezlerin hazırlanmasından önce ağız ve çene yapınızla ilgili gerekli ölçümler ve tetkikler yapılarak hem işlev hem de görünüm olarak size en uygun protezlerin üretilmesi amaçlanır.

Tam protezlere alışmak biraz zaman alabilir ancak ağza tam olarak oturmaları sayesinde kısa bir süre sonra doğal bir his kazanılır.

  1. Kısmi Protez

Kısmi protez, bir veya daha fazla eksik dişin bıraktığı boşlukları doldurmak için tasarlanmıştır. Tam protezin aksine bütün bir üst veya alt çene setinizin eksik olmasını gerektirmez. Yaralanma veya çürüme gibi nedenlerden ötürü bazı dişlerini kaybeden ancak yine de dişlerinin büyük kısmını koruyan kişiler tarafından sıkça tercih edilir.

Kısmi protezler yalnızca kozmetik amaçlı değildir. Kısmi protezler ile hastanın çiğneme ve konuşma pratiği büyük ölçüde iyileştirilebilir ve hastanın sorunları giderilebilir. Kısmi protezler ayrıca hastanın halihazırda sahip olduğu dişlerin zamanla bozulmasını da önler ve diş yapısının korunmasını sağlar.

Kısmi protezler implantlar ile desteklenmeden de işlevlidir. Tam proteze kıyasla kısmi protezlerde alışma süresi daha kısadır.

Sağlıklı bir gülümseme için Hemen Başvur

Sağlık Danışmanlarımız Sizleri Bekliyor… Hemen Formu Doldurun, İndirimlerden Faydalanın…

Seo Danışmanlığı

Seo Agentur