Seo Danışmanlığı

Seo Agentur

Medident İstanbul Diş Blog

İstanbul Dental Treatment Blog

Istanbul Zahnbehandlung Blog

İstanbul Vip Travel

Tekstil Aksesuar

Storage Crates

Atomizer Camı

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ - Medident İstanbul - Diş Sağlığı Merkezi

Loyalty Programları

+90 549 119 08 19 info@medidentistanbul.com

İletişim

Estetik diş tedavileri kişinin dişlerinin ve gülümsemesinin görünüşünü iyileştirme amacıyla gerçekleştirilen tedavilerdir. Özel olarak hangi tür estetik tedavinin uygulanacağı hastanın taleplerine göre belirlenir.

Estetik tedavilerde istenilen tedaviye göre dişin, diş etlerinin veya çene yapısının şekli, boyutu ve rengi doğru tedavi uygulanarak istenilen biçimde değiştirilir. Bu tedavi sonrasında diş ve çenede işlev kaybı yaşanmaz.

Estetik diş tedavilerinde tam olarak hangi tedavinin seçileceği ve nasıl uygulanacağı hastanın kişisel taleplerinin yanı sıra hastanın cinsiyetine ve diş yapısının ile yüz hatlarının incelenmesine dayalıdır.

Hastanın isteklerini belirtmesinin ardından gerekli tetkikler yapılarak hastanın ağız ve yüz yapısına dair bilgi edinilir. Diş hekimi bu tetkikleri inceler ve hastanın talepleri doğrultusunda bir tedavi planı belirler.

Daha iyi bir diş ve gülüş görünümü elde etmek isteyenlerin yanı sıra kozmetik diş bozuklukları yaşayanlar için de estetik diş tedavileri tavsiye edilir. Alanında uzman diş hekimlerimiz isteklerinize göre size özel bir tedavi planı hazırlar ve en son teknoloji malzemeler ve ekipmanlar kullanarak tedaviyi gerçekleştirir.

Sıklıkla uygulanan estetik diş tedavilerinden bazıları şunlardır:

  1. Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile)

Hollywood gülüşü (Hollywood Smile) adı verilen gülüş tasarımı tedavisiyle parlak beyaz dişlere ve sağlıklı bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Bu tedavide dişler uygun kaplama ile kaplanır, dişlerin ve diş etinin görünümünde gerekli düzenlemeler yoluyla en ideal estetik görünüme ulaşılır.

Uygulanacak tedavinin süreci hastanın dişlerinde veya diş etindeki bozulmaların seviyesine göre değişebilir. Bu nedenle, tedavide kullanılacak malzemeler ve tedavinin uzunluğu da kişiye özel olarak belirlenir. Tedavinin sonunda yepyeni, doğal ve estetik bir gülümsemeye ulaşılır.

  1. Zirkonyum Kaplama

Bu tedavi yönteminde dişler zirkonyum malzeme kullanılarak kaplanır. Zirkonyum kaplama birçok nedenden dolayı en çok tercih edilen kaplama malzemelerinden biridir. Örneğin porselen gibi malzemelerin aksine zirkonyum metal içermez. Bu sayede ağızda hiçbir şekilde metalik bir tat kalmadığı gibi metal yansıması gözükmeyeceği için daha beyaz ve parlak bir gülümseme elde edilir.

Estetik açıdan en doğal görünümlü malzemelerden biri olan zirkonyum, dayanıklılığı ndan ötürü de sıklıkla tercih edilmektedir. Ağız sağlığına dikkat edildiği ve dişler düzenli olarak temizlendiği takdirde zirkonyum kaplamalar uzun yıllar boyunca dayanır. Zirkonyum kaplamaların en önemli özelliklerinden birisi de hiçbir şekilde renk değişimine uğramamalarıdır. Yıllar geçse de ilk günkü rengini ve parlaklığını korumaktadır.  Bununla birlikte, zirkonyum kaplamalar genellikle diğer kaplamalardan daha pahalıdır. Diş hijyenine dikkat edildiği takdirde zirkonyum kaplamaların ömrü 25-30 yıla kadar çıkabilir.

  1. Porselen Kaplama

Kaplama tedavisi seçeneklerinden biri de porselen kaplamadır. Diş çürümesi, diş kırılması veya benzeri diş bozulmalarında sıklıkla başvurulan porselen kaplama tedavisinde en üst kalite malzeme kullanılarak diş estetik olarak yeniden şekillendirilir.

Porselen kaplamalar ekonomik açıdan en verimli malzemelerden biri olmanın yanı sıra oldukça dayanıklıdır. Düzenli diş bakımı yapıldığı durumlarda porselen kaplamaların ömrü 25-30 yıla kadar çıkabilir.

  1. Emax Kaplama

Emax kaplamalar genellikle dişlerinin şeklini ve boyutunu değiştirmek isteyenler tarafından tercih edilir. Emax kaplamalar oldukça sağlam porselen bir malzemeden yapılır ve kişinin talebine göre özel olarak boyanır ve şekillendirilir. Emax kaplamalar güçlü yapısı, dayanıklılığı ve estetik görünümü dolayısıyla tercih edilir. Bu tedavide kaplamalar dişin üzerine yerleştirilir ve ideal bir görünüm elde edilir. Emax kaplamaların ve zirkonyum kaplamaların en önemli özelliklerinden birisi de hiçbir şekilde renk değişimine uğramamalarıdır. Yıllar geçse de ilk günkü rengini ve parlaklığını korumaktadır.

Diş hijyenine dikkat edildiği takdirde Emax kaplamaların ömrü 25-30 yıla kadar çıkabilir.

  1. Lamine Kaplama

Lamine kaplama en çok tercih edilen kaplamalardan biridir. Bozuk, kırık, çürük dişlerin düzeltildiği ve gülüş tasarımının gerçekleştirildiği durumlarda lamine kaplamalara sıklıkla başvurulur. Lamine kaplamalar, malzemesi gereği son derece estetiktir ve ışığı diğer kaplamalardan daha iyi yansıtır. Birçok farklı durumda kullanılabilir ve doğal dişe en yakın görünümlü kaplamalardan biridir.

Aşınmaya karşı son derece dayanıklı olan yapısıyla çay-kahve tüketimi ve sigara dumanı sonucunda oluşan lekelerden en az etkilenen kaplama türlerinden biridir. Diğer kaplamalara kıyasla daha güçlü, daha estetik ve daha sağlıklı olması dolayısıyla lamine kaplamalar genellikle diğerlerinden daha pahalıdır.

Sağlıklı bir gülümseme için Hemen Başvur

Sağlık Danışmanlarımız Sizleri Bekliyor… Hemen Formu Doldurun, İndirimlerden Faydalanın…

Seo Danışmanlığı

Seo Agentur