Seo Danışmanlığı

Seo Agentur

Medident İstanbul Diş Blog

İstanbul Dental Treatment Blog

Istanbul Zahnbehandlung Blog

İstanbul Vip Travel

Tekstil Aksesuar

Storage Crates

Atomizer Camı

Diş Beyazlatma - Medident İstanbul - Diş Sağlığı Merkezi

Loyalty Programları

+90 549 119 08 19 info@medidentistanbul.com

İletişim

.

Diş beyazlatma nedir?

Diş beyazlatma, diş minesinde zamanla oluşan çeşitli renklenmeleri ve lekeleri ortadan kaldırma yöntemidir. Çeşitli nedenlerle koyulaşan dişler kötü bir görünüm yaratmakla birlikte diş sağlığı için de zararlı bir durum meydana getirir. Diş beyazlatma yöntemi ile kısa sürede diş minesindeki renklenmeler temizlenir ve beyazlatılır. Böylece hem estetik bir görünüm elde edilir hem de dişler sağlık açısından elverişli bir duruma getirilir.

Son teknoloji lazer zoom tekniği ile uygulanan diş beyazlatma tedavisinde çok kısa sürede son derece etkili bir beyazlatma gerçekleştirilir ve kişinin kısa bir sürenin ardından normal yaşam rutinine dönmesi sağlanır.

Yeni gelişen teknolojiler ile son derece pratik ve kolay hale gelen diş beyazlatma tedavisi sayesinde dişlerindeki koyulaşmadan memnun olmayan kişilerin oldukça kısa ve kolay bir tedavi ile beyaz, parlak ve sağlıklı dişlere sahip olması sağlanır.

Diş beyazlatma neden tercih edilir?

Diş beyazlatma, dişlerinin renginden memnun olmayan ve beyaz dişlere kavuşmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Özellikle sigara dumanı, çay, kahve gibi ürünleri sık tüketen kişilerin dişlerinde ilerleyen yaşlarda koyulaşma görülür. Bu durum kişinin sosyal çevre içerisinde gülümseme noktasında özgüvenini yitirmesine neden olabilir.

İş ve arkadaş çevresinde özgüvenli bir şekilde gülümseyebilmek için diş beyazlatma yöntemi en çok başvurulan tedavi yöntemlerinden biridir. Ağız bakım ve hijyenine özen gösterenler için ideal yöntemlerden biridir.

Kimler diş beyazlatma yaptıramaz?

Diş beyazlatma yöntemi, kullanılan bazı malzemelerden dolayı bazı kişiler için uygun ve sağlıklı olmayabilir. Örneğin çocuklar, diş etinde belirli sorunlar olanlar, fotoreaktif ilaç kullananlar ve kanser hastaları sağlık risklerinden dolayı diş beyazlatma yönteminden faydalanamaz.

Diş beyazlatma nasıl yapılır?

Diş beyazlatma uygulamasında beyazlatıcı jel ve ışın teknolojilerinden faydalanılır. Dişe uygulanan özel beyazlatıcı jel, ışın teknolojisi yardımıyla dişin beyazlamasını sağlar. Tedavi, diş etine zarar verilmeden titiz bir şekilde uygulanır ve tek seansta sonuçlandırılır.

Diş beyazlatma güvenli midir? Riskleri nelerdir?

Uzman doktorlarımız tarafından uygulanan diş beyazlatma tedavisi en son teknoloji malzemelerin uygun şekilde kullanılması ile gerçekleştirilir ve son derece güvenlidir. Tedavi öncesinde alınan önlemler sayesinde hastanın diş etinin ışınlardan zarar görmesinin önüne geçilir.

Diş beyazlatma ne kadar sürer?

Lazer ve jel kullanımı ile gerçekleştirilen diş beyazlatma tedavisi yaklaşık olarak 1 saat sürer. Kişinin durumuna bağlı olarak bu süre küçük farklılıklar gösterebilir.

Diş beyazlatma sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Diş beyazlatma, oldukça hassas bir tedavidir. Beyazlatmanın gerçekleştirilmesinden sonraki 2 hafta boyunca dişi boyayabilecek yiyecek-içeceklerden ve sigaradan kaçınılması gerekir.

Diş beyazlatma sonrası uygulanması gereken özel bir bakım rutini yoktur. Diş firçası, diş ipi ve ağız duşu gibi araçlar düzenli olarak kullanılarak ağız sağlığına önem verilmelidir. Böylece diş beyazlatmadan en uzun süreli verim alınabilir.

Diş beyazlatmanın etkisi ne kadar sürer?

Diş beyazlatmanın ne kadar süre boyunca kalıcı olacağı kişinin tüketim alışkanlıklarına, ağız sağlığına gösterdiği öneme ve temizlik rutinlerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Diş beyazlatma tedavisiyle elde edilen beyazlatma genellikle yaklaşık 1 ile 2 yıl boyunca etkili kalır.

 

Seo Danışmanlığı

Seo Agentur